Извънземен поведе Юве за исторически обрат!

сътвори поредната сензация в 1/8-финалната фаза на Шампионската лига. Италианският шампион спечели с 3:0 реванша срещу и изхвърли “Дюшекчиите” от турнира, с общ резултат 3:2. Големият герой за домакините на “Алианц Стейдиъм” бе кралят на Кристиано Роналдо. Португалецът изигра поредния си блестящ мач в този турнир и отбеляза и трите гола за успеха на своя тим. Той откри резултата в 27-ата минута, след това удвои в 48-ата, а накрая оформи и своя хеттрик в 86-ата минута от дузпа. Кристиано бе привлечен в именно за да решава подобни мачове и огромната инвестиция започва да се отплаща. Успехът на "Старата госпожа" е исторически, тъй като наруши негативната традиция отборът да отпада винаги, когато губи първия мач с 0:2. В същото време пък Атлетико отпада от турнира за пръв път, след като е победил в първия двубой у дома.

sportal.bg/news.php?news=77538

Багата : Здравата работа се отплаща

Благой - постигна трудна, но сладка първа победа в . Тя стана факт в неделя, след като българинът се поздрави с успех над коравия ветеран Бен в .

Багата се движеше много повече от своя опонент и му вкара повече удари, а Ротуел не показа с нищо, че преследва победата.

Днес Иванов сподели, че всичко това е благодарение на здравата работа, която винаги се отплаща.

sportal.bg/news.php?news=77532

Тайсън ще се завърне на ринга 8 юни

Това твърдят източници близки до „Краля на циганите“. Британецът трябваше да се изправи за втори път срещу шампиона на WBC – Дионтей (40-0-1), но преговорите между двете страни неочаквано пропаднаха заради договора на Фюри с Top Rank.

sportal.bg/news.php?news=77543

Конър след ареста: Търпение му е майката!

Конър отново зае челните новини на всички спортни медии след поредния инцидент с негово участие. Ирландецът беше освободен в ранните часове от арест в , след като строши телефон на негов фен, осмелил се да го снима по първи петли.

"В нашия свят търпението е добродетел, над която продължавам да работя. Много обичам моите фенове. Благодаря на всички"

sportal.bg/news.php?news=77531

Кубрат с шанс за реванш срещу

Кубрат Пулев може да получи уникална възможност за реванш срещу Владимир Кличко. Легендарният украинец нанесе единствената до момента загуба на Кобрата на професионалния ринг. Бившият световен шампион нокаутира българина в 5-ия рунд на битката им през 2014-а в . Пет години по-късно пред Кубрат се отваря страхотен шанс да си върне на Стоманения чук.

Според медиите в Кличко почти сигурно ще се завърне на ринга, след като обяви оттеглянето си през 2017-а. На 25 март Владимир ще навърши 43 години, но от известно време дава индикации, че е готов отново да сложи ръкавиците в професионални битки.

Последните данни гласят, че легендата е получил предложение да изиграе три двубоя в рамките на година, за което да получи колосалните гарантирани 40 милиона долара. Първият трябва да е през месец май в Германия срещу представител на Топ 10 на световната ранглиста. Именно такава възможност се очертава да е Кобрата, който в момента е под №7 в класацията Вохrес.

sportal.bg/news.php?news=77428

Официално: Стойчо е новият треньор на , обявиха бъдещето на

Ръководството на Лудогорец и Стойчо Стоев постигнаха договорка той да се завърне начело на шампионите. Преговорите приключиха късно снощи и се очаква днес опитният специалист да пристигне в Разград, където да подпише официално договора си. Досегашният наставник на Лудогорец Антони Здравков остава в щаба на Стоев, съобщава сайтът на българския шампион.
Опитният специалист ще бъде представен като старши треньор на Лудогорец в четвъртък (7 март) в 12,00 ч. в конферентната зала на трибуна "Моци" на стадион "Лудогорец Арена". По-късно същия ден Стоев ще проведе и първа тренировка с отбора.

sportal.bg/news.php?news=77429

изхвърли след продължения

Отборът на Порто достигна 1/4-финалите на , след като елиминира Рома в драматичен реванш на "Драгао". Първата среща в беше завършила 2:1 в полза на "вълците". Резултатът се повтори и в редовното време на реванша. Домакините откриха чрез Соареш в 26-ата минута, но десет по-късно капитанът на Рома Даниеле Де Роси изравни от дузпа. В началото на втората част Порто отново поведе в резултата чрез Марега, а резултатът се запази до края и мачът влезе в продължения. В тях Порто стигна до крайния успех с попадение от дузпа на Алекс Телес, отсъдена за нарушение на Флоренци в 114-ата минута.

sportal.bg/news.php?news=77420

Ман Юнайтед пренаписа историята с невероятен подвиг на “Парк де Пренс”

направи немислимото и изхвърли по невероятен начин един от фаворитите в - . “Червените дяволи” спечелиха с 3:1 реванша на “Парк де Пренс” и така си гарантираха място на 1/4-финала заради повече отбелязани голове на чужд терен. Макар и без десет основни играчи, англичаните пренаписаха историята и станаха първият отбор, който успява да продължи напред в този турнир след загуба с два или повече гола у дома в първия мач.

Ромелу изигра поредният страхотен мач и наказа две груби грешки на домакините във 2-ата и 30-ата минута, а Маркъс вкара решаващият трети гол от дузпа в добавеното време. Тя бе отсъдена след намесата на за игра с ръка на Преснел , което добави още повече драма. За домакините пък се разписа Хуан в 12-ата минута.

sportal.bg/news.php?news=77436

впечатли с дебюта си в киното

Димитър Бербатов се вихри с пълна сила, но не на футболния терен, а в киното, за където определено също има талант.

Бившият голмайстор на , който е с главна роля във филма "Революция Х", сe похвали, че снощи се е гледал по телевизията.

Продукцията беше излъчена по bTV Сinema, а кадри от нея Бербатов сподели в Инстаграм.

Бербатов е в ролята на кокаинов крал. Той движи бизнеса с дрога по родното Черноморие.

Бившият ни футболен национал очевидно е горд с представянето си във филма, в който участва и Гери-Никол. Към кадрите Бербо отбелязва, че си чака своя "Оскар".

sportal.bg/news.php?news=77409

иска благословия от Уудли за мач с

Непобеденият боец в полусредна категория Бен Аскрен ще изка разрешение от своя добър приятел и тренировъчен партньор Тайрон Уудли преди да подпише договор за мач с новия шампион Камару Усман (Ниг). Африканецът отне пояса именно от Уудли с доминиращо съдийско решение.

"Ако Усман се откаже от идеята да се бие с Колби , ще бъде прекрасно да го срещна. Но първо ще се посъветвам с Тайрон Уудли. Искам да получа неговата благословия", каза Аскрен, който дебютира с драматична победа над Роби през уикенда.

sportal.bg/news.php?news=77408

Колби твърди, че мениджърът на го е заплашил с убийство

Колби Ковингтън е известен с това, че около него лесно започват скандали. Той присъства на 235 и видя от първи ред как Камару Усман отмъкна титлата на Тайрън Уудли в полу-средната категория. Макар, че между Усман и бяха разменени някои думи, това беше нищо в сравнение с инцидента, който се заформи само ден по-късно.

В интернет се появи видео, в което двамата състезатели почти стигат до удари в Лас Вегас. Вижда се и как мениджърът на Усман - Али Абделазиз замахва към Ковингтън. Колби обясни пред медии, че той е получил заплаха за живота си от египтянина Абделазис.

“Този терористичен плъх трябва да бъде депортиран обратно в страната, за която изнася информация. Той не би трябвало дори да бъде допуснат в нашата страна заради всички глупости, които прави. Знаете ли какво още ми каза той? Каза ми, че ще ме проследи, ще ме застреля и ще ме убие. Това каза. Заклевам се в живота си. Имам свидетели, които го чуха! Али се опита да ме удари, но аз имам котешки рефлекси, така че очевидно не успя дори да ме пипне. Той е бавен като костенурка!” завърши Колби.

Президентът на UFC Дана Уайт заяви, че Ковингтън е следващият по ред да се бие срещу Камару Усман за титлата в полу-средната категория.

sportal.bg/news.php?news=77406

Още един братовчед на Тайсън се зъби на Кобрата

Втори пореден братовчед на Тайсън Фюри се заяде с Кубрат . Британецът Нейтън Горман беше учуден от решението на Кобрата да се бие с румънеца Богдан Дину. Техният мач е насрочен за 23 март.

"Не мога да разбера Пулев. Той избяга от мач с , рядко се бие, официален претендент за титлата е, а ще има мач с Дину - коментира Горман. - Ние се опитвахме да осигурим мач с Дину, след като Джарел Милър се би с него."
Горман е далечен братовчед на Тайсън и Хюи Фюри, който загуби по точки от Кобрата в края на миналата година.

подписа нов договор с , "заралии" с двоен удар

Днес двама от основните играчи на Берое Мартин Камбуров и Александър подписаха нови договори с клуба и ще продължат да носят зелената фланелка.

Легендата в българския футбол Мартин Камбуров се присъедини към Берое през август 2017 г. До днес той има 54 мача и 28 попадения с екипа на старозагорци. Камбуров е най-резултатният действащ нападател в българското първенство и заема втора позиция във вечната ранглиста на голмайсторите в българския елит с фамозните 217 попадения.

sportal.bg/news.php?news=77415

Лорис и Кейн отказаха Борусия (Д) и пратиха на 1/4-финала

Тотнъм се класира на 1/4-финала в Шампионската лига. Английският тим спечели и реванша с (Дортмунд) на "Сигнал Идуна Парк" с 1:0 и с общ резултат 4:0 си осигури продължаване в следващата фаза. През първото полувреме героят за гостите бе вратарят Юго Лорис, който отказа играчите в жълто и черно с няколко блестящи спасявания. В началото на втората част в Хари Кейн довърши съперника, с точен изстрел в 49-ата минута, като това се оказа и победният гол в срещата.

sportal.bg/news.php?news=77418

Приказката на Реал свърши! "Кралете" детронирани и унизени на "Бернабеу"

Кралят е мъртъв! Европейският и световен клубен шампион беше детрониран от магически Аякс още в 1/8-финалите на Шампионската лига след паметна вечер за холандския тим на “Сантяго Бернабеу”. Гостите от Холандия не само успяха да преодолеят пасива от 1:2 в Амстердам, а изнесоха футболна лекция на “кралския клуб” в любимия му турнир и загатнаха за нещо голямо, като постигнаха убедителен успех с 4:1, който можеше да има и по-катастрофални измерения.

Освен, че игра слабо, Реал на два пъти нямаше и късмет, след като Рафаел Варан и Гарет Бейл нацелиха гредите.
Попаденията за Аякс отбелязаха Хаким Зиеш (7), Давид Нерес (18), вездесъщият в този мач Душан Тадич (62) и Ласе Шьоне (72). За Реал Мадрид почетно се разписа Марко Асенсио (70). Треньорът на мадридчани Сантяго Солари извърши и две принудителни смени, след като през първата част заради контузии напуснаха Лукас Васкес и Винисиус.

sportal.bg/news.php?news=77403

Ясен е новият собственик на

Досегашният собственик Спас , който има 49,89% от акциите, напуска клуба. Новият мажоритарен акционер се казва Георги , който дълги години се води дясната ръка на Васил . Той е левскар, като дори има сериозна заслуга за разрешаването на проблема с лиценза, научи Sportal.bg.

Както е известно, по 18, 42% от акциите имат Даниел и адвокат Стоян , 10% има "Тръст Синя България", а останалите по-малки акционери имат 3,27%. Все още не е обявено какъв процент от акциите ще бъдат прехвърлени на новия собственик. Попов ще се представи на Общото събрание, на което се очаква да обяви плановете и стратегията на 26-кратните шампиони, която ще бъде следвана от изпълнителния директор Павел .

sportal.bg/news.php?news=77421

Гледайте втория двубой на в този уикенд!

Благой – Багата ще влезе за втори път в октагона на UFC срещу коравия ветеран Бен Ротуел. Българинът получава страхотен шанс да блесне и да затвърди своята позиция в Топ 15 на тежка категория. Българинът започна колебливо кариерата си в UFC с инфарктна загуба по точки от дос Сантос. Всички знаем, че Багата може повече, а сега има възможност да го докаже.

Следващият мач на българина, който ще проследим ще се проведе в ранните часове на 10 март, в октогана на Уичита, Канзас. Срещу него се изправя сериозен противник - Бен . Американецът е с 5 години по-възрастен от Багата и също се възстановява от загуба. Но това не значи, че е за подценяване. В този спорт миг невнимание и надменност могат да гостват победата и на най-добрите. Не пропускайте сблъсъкът помежду им в прякото излъчване на MAX Sport 2.

sportal.bg/news.php?news=77397

Важните цифри от 235

Дългоочакваната галавечер UFC 235 предложи на феновете общо 130 минути и 28 секунди битки, което означава, че средно всеки двубой е продължил 10 минути и 52 секунди. Общото телевизионно излъчване е 6 часа и 54 минути, като в на живо се предават "само" срещите от основната бойна карта, които продължават около 3 часа.

В 12-те битки видяхме шест преджевременно спечелени - 5 с нокаути или технически нокаути, както и 1 със съмбишън (колкото и противоречив да е той). Бен осъществи "булдог чоук" срещу Роби и това е едва осмият път в историята на UFC, когато боец печели с такъв прийом.

Аскрен и Уейли Жън постигнаха 19-а победа в 19-ия си ММА двубой именно на UFC 235, като на Бен за целта са му трябвали 10 години кариера в октагона, а на китайката - 4 и 10 месеца. Тя също така е първата представителка на тази страна с позиция в ранглистата на UFC в която и да е категория - в нейния случай в "сламка". Джон пък постигна 19-0 статистика за 5 години и 5 месеца.

Изгряващата звезда в полусредна категория Джони осъществи най-бързия завършек на двубой в историята на UFC чрез летящо коляно - само 36 секунди, а невероятното е, че засега в UFC той е пласирал само 27 удара, но вече има три нокаута на сметката си.

Джон Джоунс вече е само на 1 шампионска битка от изравняване на рекорда в UFC, поставен от Джордж Сен - 13. Джони пласира 82% от ударите в двубоя си с Антъни , или общо 239 по пътя към убедителен успех със съдийско решение.

sportal.bg/news.php?news=77394

Джон Джоунс и Тайрон Уудли спечелиха по $540,000 от 235! Вижте всички заплати

Събитието UFC 235 вече е в историята. То предложи интересни битки, в които имаше доста емоции и драма. В главната битка Джон можеше да загуби титлата си чрез дисквалификация, защото вкара непозволен удар с коляно в главата на Антъни , но Лъвското сърце показа, че е джентълмен и продължи битката, което впечатли обществото. Джоунс успя да го победи с решение и защити титлата си.

В подглавната битка Камару доминира над Тайрън и му отне титлата, a Бен записа тежък дебют за организацията, след като едва не беше нокаутиран от Роби .

sportal.bg/news.php?news=77391

дебютира в тежка категория срещу или

Олександър Усик най-вероятно ще дебютира в тежка категория срещу Александър Поветкин или Карлос Такам. Това обяви промоутърът Еди . Битката е планирана за 18 май.

"Поветкин е първи вариант, но има възможност да се бие и с Такам - допълни Еди Хърн, който има договор с украинската суперзвезда. - При всяко положение Поветкин ще се бие в шоуто. Ако не с Усик, то с Майкъл Хънтър. В момента ситуацията е такава, че Поветкин иска да направи още един мач преди сблъсък с Усик."